Hlavní strana > Pořádané akce > Masopustní průvod a bál > 2015

pro zvětšení klikni

21.Břevnovský masopust 2015

21. Břevnovský masopustní průvod prošel Břevnovem v úterý 17.2.2015
a letos opět vycházel od KC Kaštan, Bělohorská 150. Sraz masek byl v 15.45.
V 16 hodin bylo uděleno masopustní právo místostarostkou MČ Praha 6 paní Smutnou
a průvod se vydal za náležitého veselí masek i ostatních občanů
na svoji cestu po Bělohorské až k hotelu Pyramida, kde byla pochována basa.
Průvod doprovázeli bubeníci a další hudebníci.
Dorazil i kejklíř Vítek se svoji družinou a dlouhorukými Chudadly a další maškary.
Během průvodu bylo pro masky připraveno občerstvení.
Masopustní veselí končilo u hotelu Pyramida, kde na všechny čekala pravá česká zabijačka s posezením, hudbou a tancem. Pro děti bylo připraveno divadlo a žonglérská škola kejklíře Vítka
a na závěr večera jeho ohňová masopustní show.
Čerstvé jitrničky, jelita, tlačenka, polévka, guláš a jiné, samozřejmě pivo a teplé nápoje
přichystal hotel Pyramida.
Deset nejkrásnějších (nejnápaditějších), dětských masek bylo odměněno.
Do průvodu přišlo ca 1200 lidí.

Na fotky z průvodu se podívejte ZDE.

V sobotu 21.února 2015 od 19:00 se konal 21.maškarní bál, v hotelu Pyramida Praha 6 - Břevnov.
Letos bylo téma masek "RETRO".
Byla připravena i bohatá tombola
(např.zapůjčení automobilů na víkend s plnou nádrží, sud piva Herold, poukazy do restaurací a prodejen, kosmetické a uzenářské balíčky atd.).

Nejoriginálnější masky dostaly hodnotné ceny.

Taneční skupina hrála až do 2:00

Na fotky z bálu se podívejte ZDE.

Masopustní veselí v Praze začalo už v sobotu 7.2.2015 ve 14:00 na Carnevale Praha.
V čele průvodu, který vyšel z Clam Gallasova paláce šli i zástupci Břevnovského masopustu,
členové Spolku břevnovských živnostníků a bubeníci. Po celou dobu průvodu bylo kolem břevnovských hodně rušno, neboť kolemjdoucí si mohli zase po roce utrhnout z břevnovských řezníků klobásku na chuť.
Na pódiu nám bylo králem karnevalu uděleno "právo" k pořádání masopustu.
Na závěr pozval předseda Spolku břevnovských živnostníků Tomáš Hudera všechny přítomné na 21.Břevnovský masopust.
Všem členům spolku, kteří přišli zviditelnit spolek a propagovat Břevnovský masopust(J.Karlíková,J.Šťastná,A.Lacinová,T.Hudera,J.Duffek,R.Klier) děkujeme.